POWIETRZE
Oferta wsparcia finansowego w ramach Pomorskiego Funduszu Antysmogowego

Oferta wsparcia finansowego w ramach Pomorskiego Funduszu Antysmogowego

Źródło: https://pfr.pomorskie.eu/pfa/
11.04.2023
Małgorzata Wadecka
Małgorzata
Wadecka
AUTOR
Małgorzata Wadecka
Małgorzata
Wadecka
11.04.2023

Oferta wsparcia finansowego wymiany nieefektywnych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków mieszkalnych w ramach Pomorskiego Funduszu Antysmogowego

Pomorski Fundusz Antysmogowy (PFA) jest to instrument finansowy wspierający realizację uchwał antysmogowych obowiązujących w województwie pomorskim. Alokacja środków PFA na bieżący rok wynosi 30 mln zł. Dofinansowanie obejmuje zadania polegające na demontażu nieefektywnych źródeł ciepła w domach jednorodzinnych i ich wymianie na źródła niskoemisyjne oraz szeroko rozumianą termomodernizację budynków mieszkalnych.

Wsparcia w formie preferencyjnej pożyczki będzie udzielane przez Pośredników Finansowych wybranych wspólnie przez Pomorski Fundusz Rozwoju i zaangażowane w realizację PFA gminy.

Aktualnie trwa identyfikacja gmin zainteresowanych wdrożeniem Pomorskiego Funduszu Antysmogowego na swoim terenie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dot. PFA – Prezentacja Pomorski Fundusz Antysmogowy – oferta współpracy dla gmin oraz kontakt z Pomorskim Funduszem Rozwoju za pośrednictwem formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie PFA.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Środowiska i Rolnictwa pod numerem 58 32 68 320
lub adresem e-mail powietrze@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Środowiska
i Rolnictwa
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk